Horses-Online.cz

Arkle

Arkle (Koně - Velká kniha o chovu a výcviku koní)

Arkle
(1857 - ?)
Archive
(1957 - ?)
Bright Cherry
(1944 - ?)
Nearco
(14.1.1935 - 1957)
Book Law
(1924 - ?)
Knight Of The Garter
(1921 - ?)
Greenouge Princess
(1928 - ?)
Pharos Nogara Buchan Popingaol Son-in-Law Castelline My Prince Cherry Branch

Zdroje informací:

Příběh:

Red Rum zůstane navždy králem Aintree, ale Arkle byl nejskvělejším přakářkářem všech dob...

Běžel ve 35 dostizích. V rámci přípravy absolvoval nejprve tři rovinné a šest překážkových. Na přakážkách byl poražen pouze čtyřikrát - dvakrát pro příliš velká handicap, jedenkrát pro nešťastné uklouznutí a naposledy pro utrpěné zranění, které znamenalo tragický konec jeho skvělé kariéry. Vyběhal celkem 78 825 liber a získal lásku všech, kdo milují pohled na souhru jezdce s výborným koněm ve skocích i rychlosti.

Arkle lehce zvítězil ve třech Zlatých pohárech, ale v jiných dostizích mu byl přidělován stále vyšší handicap. Poprvé v historii dostihů byl funkcionář stanovující handicapy pro závodní koně, nucen určit dva handicapy - jeden v případě kdy Arkle bude závodit a druhý, jestliže se nezúčastnil.

Arkle panovel bez konkurence a zbožňovali ho příznivci steeplechase v celé Velké Británii. Velký, bystrý tmavý hnědák s inteligentní hlavou a odvážnými skoky, při nichž se tajil dech, kraloval překážkovým dostihům na ostrovech neuvěřitelké tři a půl sezony. Naneštěstí si roku 1966 zlomil nohu v George VI. Chase v Kempton Parku.

Vaše reakce k článku
Datum poslední změny: 24. prosince 2003