Horses-Online.cz

Americký walking pony

Název plemene:

American Walking Pony

Původ a historie:

Byl krásný jarní den, 10. květen 1968. Nově narozený hřebeček barvy palomino cválal po horské louce na farmě „Browntree“ vedle své pyšné matky. Tento hřebeček byl produktem dlouhých let experimentálních křížení, která měla za cíl vyprodukovat velkého ponyho arabského typu výborných jezdeckých vlastností.

Sen se stal skutečností a perfektní pony byl pojmenován BT Golden Splendor. Diváci na koňských výstavách obdivovali jeho jedinečné chody, zlatou barvu, dlouhou smetanovou hřívu a ohon. Koncem roku 1968 vznikla organizace American Walking Pony Registry, založena Joan Hudson Brovn (zakladatelka plemene). Registrační číslo 1 dostala klisna Browntree´s Flicka, která se zasloužila o založení plemene. BT Golden Splendor dostal číslo 5 a byl prvním registrovaným hřebcem.

Poté, co se zmínky o Americkém Walking ponym objevily v různých koňských magazínech, milovníci koní z  celého světa se začali zajímat o koupi těchto ponyů...

Americký walking pony vznikl křížením Tenessee walking horse s Welsh ponym. Walking horse předal svým potomkům chody a welsh pony milou hlavu, menší vzrůst a dlouhý, klenutý krk. Poníci různých krevních linií tohoto křížení byli akceptováni pro registraci.

Popis a charakteristika:

Jedinečné chody tohoto ponyho jsou: Pleasure Walk, Merry Walk, Canter a Trot. Po velšském ponym zdělil dobré skokové schopnosti a je výborný hunter. Povoleny jsou všechny barvy včetně palomina.

Organizace:

American Walking Pony Association P.O. Box 5282 Macon, Georgia, 31208 U.S.A
Vaše reakce k článku
Datum poslední změny: 1. února 2004